Cieszyński portal sportowy - tenis-ziemny

aktualności

Wyłoniono Mistrzów Cieszyna i Czeskiego Cieszyna
20.08.2020
Miejsce wydarzenia:
Korty Tenisowe TKKF "Ogniwo"
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

W dniach 15 i 16 sierpnia 2020 r. na kortach Ogniska TKKF „Ogniwo” w Cieszynie” oraz TJ „Slavoj” w Czeskim Cieszynie odbyły się 9 Amatorskie Mistrzostwa Cieszyna i Czeskiego Cieszyna.

W Mistrzostwach uczestniczyło 50 osób - w tym zawodnicy (40 osób), organizatorzy, wolontariusze - jak również spora grupa kibiców i obserwatorów z obu stron granicy. Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Cieszyn. W otwarciu zawodów uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Cieszyna w osobach v-ce Burmistrza Krzysztofa Kasztury oraz Naczelnika Wydziały Sportu Cezarego Cieńciały. Burmistrz z życzliwością i zainteresowaniem odniósł się do organizacji imprezy i życzył uczestnikom jak najlepszych rezultatów.

Pomimo ograniczonych możliwości w zakresie bliskich, bezpośrednich kontaktów wynikających z konieczności stosowania dystansu społecznego i maseczek (na co organizatorzy zwracali szczególną uwagę), miała miejsce pogłębiona integracja społeczności Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, w szczególności miłośników tenisa ziemnego. Zgodnie z oczekiwaniami osiągnięto dobrą frekwencję w zawodach do czego niewątpliwie przyczyniła się słoneczna (upalna!!) pogoda.

Rozegrano zawody w czterech kategoriach: gry pojedyncze mężczyzn w kat. wiekowych do 45, +45 i +60 oraz gry mieszane (tzw. miksty) w których zwyciężyli odpowiednio: Tomaš Skoupil, Milan Kulikovski, Marek Pełczyński i para Krystyna Drzewicka – Janusz Małysz.

Zawody przeprowadzono na czterech, w TKKF "Ogniwo” (eliminacje i finały)  i sześciu w TJ "Slavoj" (eliminacje), wyodrębnionych do tego przedsięwzięcia kortach.

Nad prawidłowością zawodów i bezpieczeństwem uczestników czuwali wolontariusze - sędziowie zawodów, gospodarze kortów, lekarz, obsługa uczestników.

Tekst i fot. TKKF Ogniwo

Udostępnij:
menu