Cieszyński portal sportowy - tenis-ziemny

aktualności

Relacja z imprezy tenisowej w Cieszynie
07.10.2020
Miejsce wydarzenia:
Korty Tenisowe TKKF "Ogniwo"
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

3 października 2020 r. na kortach Ogniska TKKF „Ogniwo” w Cieszynie” odbyły się zawody tenisowe w ramach 36 Memoriału dr. Jana Glajcara. Tradycyjne wydarzenie zgromadziło 40 uczestników (zawodników, organizatorów, wolontariuszy oraz przedstawicieli rodziny dr. Glajcara).

Ze względu na niekorzystną prognozę pogody na niedzielę 4 października, zawody postanowiono przeprowadzić w trakcie jednego dnia. W związku z tym rozgrywki rozpoczęto w sobotę o godz. 9:00, a zakończono podczas zapadającego zmroku około 19:00.

Celem zawodów, tradycyjnie, było kultywowanie pamięci o zmarłym na kortach w czasie gry w tenisa, ówczesnym Prezesie Ogniska TKKF "Ogniwo" doktorze Janie Glajcarze, rozbudzanie aktywności społecznikowskiej oraz podtrzymywanie zamiłowania do aktywności fizycznej i sportu, w szczególności tenisa ziemnego, poprawa sprawności fizycznej, w tym dzieci i młodzieży, oderwanie od siedzącego i niezdrowego trybu życia, i sukcesywna poprawa swoich umiejętności tenisowych.

Zgodnie z oczekiwaniami osiągnięto dobrą frekwencję w zawodach do czego niewątpliwie przyczyniła się słoneczna chociaż bardzo wietrzna pogoda. Rozegrano zawody w dwóch kategoriach open: gry pojedyncze oraz gry podwójne. Zawody przeprowadzono na czterech kortach TKKF "Ogniwo przy Al. J. Łyska 25.

Zwycięzcą gry pojedynczej okazał się Michał Andrzejewski, który w finale spotkał się z Mariuszem Siemaszem. W grze podwójnej para Czesław Pluszczyk i Dariusz Krzywoń pokonała parę braci Rafała i Dariusza Gerulów.

Nad prawidłowością zawodów i bezpieczeństwem uczestników czuwali wolontariusze - sędziowie zawodów, gospodarze kortów, lekarz, obsługa uczestników.

Zadanie było współfinansowane ze środków Miasta Cieszyn.

Tekst WS/TKKF Ogniwo

fot. TKKF Ogniwo

Udostępnij:
menu